اشتباهاتی که در سه ماه طلایی تا کنکور نباید مرتکب شد!

مهم ترین بازه زمانی برای کنکور سه ماه باقی مانده تا کنکور است. این سه ماه می تواند بهترین زمان برای بهبود رتبه کنکورتان باشد. همچنین می تواند شما را از کسب رتبه خوب باز دارد و رتبه تان را بالا ببرد. برای موفقیت در کنکور کارشناسی و یا کنکئر کارشناسی ارشد لازم است تا در این بازه سه ماه مواردی را رعایت کنید. در ادامه این مقاله اشتباهاتی که در سه ماه طلایی تا کنکور نباید مرتکب شد! را با هم بررسی خواهیم کرد.

کم اهمیت جلوه دادن خواب

خواب، موضوع بسیار مهمی برای همه افراد است. چه قصد شرکت در کنکور را داشته باشند چه نداشته باشند. اما برای افرادی که نیاز به تمرکز و یادگیری مطالب دارند موضوع خواب بسیار حائز اهمیت است. بعضی وقت ها با افرادی رو به رو می شویم که می گویند رتبه ی تک رقمی ارزش کم خوابی را دارد. اما باید دقت کنید که موفقیت شما دقیقا در گرو تنظیم و به اندازه بودن خوابتان است. نکته ای که همواره باید به آن توجه کنید این است که افزایش ساعت مطالعه شما نباید زمان استراحت و خواب شما را کاهش دهد. به همین دلیل داشتن هفت یا هشت ساعت خواب در روز برای آنکه مغر بتواند به خوبی فرآیند یادگیری را انجام دهد ضروری است.

وابسته بودن به تفریحات

در سه ماه طلایی تا کنکور باید تفریحات خود را به حداقل کاهش دهید. این تفریحات صرفا بیرون رفتن و تفریحات گشت و گذار را شامل نمی شود. بلکه استفاده مدام از تلفن همراه، استفاده از شبکه های مجازی تلگرام و اینستاگرام، تماشای فیلم و سریال و تلوزیون و ... همه جزو تفریحات مخرب در این سه ماه هستند. یکی دیگر از موضوعاتی که باید از آن پرهیز کنید، خواندن مدوام اخبار است. زیرا با توجه به شرایط موجود هر لحظه اخبار جدیدی منتشر می شود و ذهن شما را درگیر خواهد کرد.

عدم تمرکز بر تست های جامع

تست های جامع شبیه ساز کنکور برای ذهن شما هستند. اگر از یک ماه قبل از کنکور شروع به زدن این تست ها نکنید، روز کنکور ذهن شما قادر نخواهد بود تا مطالب را به خوبی در کنار هم قرار دهد و نتیجه مطلوبی نخواهید گرفت. روشی که باید در پیش بگیرید این است که تا قبل از ماه آخر مطالب را به خوبی بخوانید و تست بزنید و مسلط شوید و یک ماه آخر به سراغ تست های جامع بروید. بعضی از دانشجو ها زود به سراغ تست های جامع می روند، که این باعث می شود تا تمرکز کافی برای تسلط روی هر فصل به صورت جداگانه را نگذاشته باشند.

حل نکردن تست زمان دار

از نکات مهم کنکور تست زمان دار است. در ابتدای مطالعه نیازی نیست تا به سراغ تست های زمان دار بروید. اما هر چه به کنکور نزدیک می شوید باید تست زدن خود را قانون مند تر و با توجه به زمان انجام دهید. از گذاشتن وقت های طولانی برای حل یک تست پرهیز کنید. این کار جز اینکه زمان شما را هدر می دهد هیچ سودی برایتان ندارد. همواره این نکته را در نظر داشته باشید که یادگیری 80 درصد مطالب به صورت 100 درصدی بسیار بهتر از یادگیری 100 درصد مطالب به صورت 80 درصدی است.

آزمایش روش های جدید

در ماه های آخر زمان این که شما روش خود را برای خواندن تغییر دهید و یا مکان درس خواندن خود را تغییر دهید وجود ندارد. این کار ها برای ابتدای زمان مطالعه است نه سه ماه مانده به کنکور. این روش باعث می شود تا تعادل درس خواندن شما از بین برود و نتوانید تمرکز کافی را بر روی دروس خود داشته باشید. همه این تغییرات به زمان احتیاج دارند و در این برهه زمانی، زمان کافی برای آزمایش آن وجود ندارد.

ارتباط با افراد انرژی منفی

اطراف همه ما افرادی هستند که دارای کمال گرایی منفی هستند و همیشه به این موضوع فکر می کنند که تمام کاری که انجام می دهند کافی نیست و به آنچه می خواهند نمی رسند. یا باید بیشتر از این ها تلاش می کردند و حال که این کار را نکرده اند دیگر فایده ای ندارد. آن ها این موضوع را به شما منتقل می کنند و در نا خودآگاه شما تاثیر منفی می گذارند. این افراد بازدهی خوب را از شما می گیرند. بهتر است در این سه ماه تا می توانید از این افراد دوری کنید. هم چنین دوری از افرادی که دائما نا امید هستند و این نا امیدی را به شما منتقل می کنند.

در آخر این را بدانید که توجه به این سه ماه در تمام بازه مطالعه شما برای کنکور بسیار مهم است. حتی اگر شما برای ماه هاست در حال مطالعه هستید باید انرژی خود را برای این سه ماه حفظ کنید و با تمام قوا پیش بروید. همواره این موضوع را بدانید که اگر شما بخواهید و تلاشتان را بکنید، هیچ کسی نمی تواند مانع شما بشود و شما به موفقیتی که در نظر دارید خواهید رسید.

ارسال شده توسط
نگار آنت

0 نظر

کامنت بگذارید