بهترین کتاب هایی که هر دانشجویی باید بخواند

افرادی که اهل مطالعه هستند، در مورد کتاب هایی که می خوانند با هم صحبت می کنند و هر کدام از آن ها نظرات متفاوتی در مورد هر یک از این کتاب ها دارند. برای آنکه بتوان بهترین کتاب ها را انتخاب کرد که مطابق با سلیقه همه افراد باشد باید پروسه سختی را طی کرد. برای آماده کردن این لیست از کتاب ها فارغ از این که هر کدام از آن ها چه جوایزی را دریافت کرده اند، باید به تیراژ فروش آن ها دقت کرد. با میزان فروش این کتاب ها می توان فهمید کدام یک فروش بیشتری داشته است. در ادامه این مقاله بهترین کتاب هایی که هر دانشجویی باید بخواند را به شما معرفی می کنیم.

فهرستی از پرفروش ترین کتاب ها

دانشجویان باید وقت خود را برای مطالعه کتاب های خوب بگذارند. یکی از معیار های خوب بودن آن می تواند تعداد نسخه های فروش آن باشد.متاسفانه آمار و ارقام دقیقی برای میزان فروش کتاب ها موجود نیست. و ناشران آمار دقیقی از میزان فروش هر کتاب ارائه نمی دهند. به همین دلیل نمی توان اطلاعات دقیقی از فروش آن ها به دست آورد. همچنین دسته بندی زیاد کتاب ها سبب شده تا تهیه این لیست کار سخت تری شود. لیست زیر آثاری است که بیش از صد میلیون نسخه فروش داشته اند.

دن کیشوت

این کتاب نوشته میگل دو سروانتس است. در کتاب دون کیشوت داستان مردی به تصویر کشیده شده است که آن قدر درگیر داستان شوالیه های مختلف شده است که در نهایت تصمیم می گیرد به یکی از آن ها تبدیل شود. این رمان جزو اولین رمان های نوشته شده است . کتاب دن کیشوت نوشته شده در سال 1612 است. در رمان دن کیشوت مردی به نام کیشوت در طول سفرش به اقصی نقاط اسپانیا با اتفاقات ناگواری مواجه می شود. وی تلاش بر این دارد که مردم را از ظلم نجات دهد. این رمان جزو قدیمی ترین رمان های پرفروش سطح جهان است.

داستان دو شهر

این کتاب در سال 1859 منتشر شده است. در کتاب داستان دو شهر، اختلاف طبقاتی جامعه به تصویر کشیده شده است. همچنین در این کتاب انقلاب فرانسه روایت شده است. نویسنده در این کتاب از وجود زهری می گوید که در جریان انقلاب ها به فعالان انقلاب داده میشود. در واقع هیجان انقلاب را به تصویر کشیده است. مهم ترین نکته ای که در کتاب به آن اشاره می کند این است که هر انقلاب  تعداد زیادی قربانی میگیرد. بهترین جمله این کتاب : (( آن دوران بهترین و بدترین دوران ممکن بود.)) است.

ارباب حلقه ها

این کتاب که در مجموعه کتاب های فانتزی قرار میگیرد و با توجه به این موضوع که رمانی چند جلدی است، یکی از پرفروش ترین کتاب های دنیا است. ارباب حلقه ها اثری است از جی.آر. تالکین. پایه های شکل گیری این رمان ژانر تخیلی مدرن است. رمان ارباب حلقه ها توانسته به خوبی این دنیای فانتزی را به تصویر بکشد.

هری پاتر و سنگ جادو

هر شخصی در دوران نوجوانی خود مجموعه رمان های هری پاتر را مطالعه کرده است. اگر هنوز این رمان را مطالعه نکرده اید، حتما به شما پیشنهاد می کنیم تا آن را بخوانید. از این مجموعه چند جلدی، کتاب هری پاتر و سنگ جادو از پرفروش ترین رمان های آن انتخاب شده است. این کتاب که در سال 1997 به چاپ رسید. آمار دقیقی از میزان چاپ این کتاب موجود نیست اما به طور حدودی 107 میلیون نسخه این کتاب به فروش رسیده است.

سپس هیچ کدام باقی نماندند

آگاتا کریستی، این نویسنده افسانه ای در سال 1939 کتاب سپس هیچ کدام باقی نماندند را وارد بازار کرد. این کتاب معمایی جنایی قتل های زنجیره ای را به تصویر کشیده است که بر اساس شعری کودکانه است. یعنی هر بخشی ازقتل در قسمتی از شعری مشاهده می شود. در آخرراز تمام این قتل ها به بهترین روش برملا می شود. آگاتا کریستی نویسنده است که نامش در کتاب رکورد های گینس به عنوان پر فروش ترین نویسنده نوشته شده است.

رویای تالار سرخ

این رمان درباره داستان خاندان چینی در زمان سلطنت چینگ است. کتاب رویای تالار سرخ در سال 1791 توسط نویسنده چینی به نام کائو ژوکین منتشر شد. این کتاب هنوز هم کتاب پر مخاطبی است و از بهترین آثار ادبیات کلاسیک چین است.

شازده کوچولو

کتابی که در قالب کودکانه اما به شدت تاثیرگذار توسط آنتوان دوسنت اگزوپری نوشته شده است. این کتاب در مورد شاهزاده ای است که در سیارک خود زندگی می کند. در ابتدای انتشار این کتاب در فرانسه همه گیر شدو بعد از آن در کل جهان طرفدار خودش را پیدا کرد. شارده کوچولو در سال 1943 منتشر شده و طبق آماری 200 میلیون نسخه از آن به فروش رفته است.

خواندن کتاب در همه شرایط به شما کمک خواهد کرد که به سطح بالاتری در زندگی برسید. اما مهم است که کتاب های خوبی را مطالعه کنید. لیست بالا کتاب های پر فروش در سطح جهان هستند.کتاب های دیگری نیز به عنوان پرفروش ترین کتاب ها در دنیا اعلام شده اند.

ارسال شده توسط
نگار آنت

0 نظر

کامنت بگذارید