کار دانشجویی و 7 پیشنهاد عالی برای آن

یکی از معضلاتی که این روز ها دانشجویان با آن درگیر هستند کسب درآمد است. دانشجویان به خصوص کسانی که دانشجو شهر های غیر از شهر محل زندگی خود هستند، به مرحله ای از زندگی رسیده اند که خواهان استقلال به خصوص استقلال مالی هستند. برای رسیدن به استقلال مالی باید به دنبال کاری بود که بتوان از طریق آن کسب درآمد کرد. کار دانشجویی برای این افراد گزینه مناسبی است. در این مطلب قصد داریم تا برای شما دانشجویان گرامی انواع کار های دانشجویی را معرفی کنیم.


بیشتر بخوانید : آشنایی با مهندسی صنایع، بازار کار و درآمد


کار دانشجویی چیست ؟

در ابتدا لازم است تا توضیحی در مورد کار دانشجویی داشته باشیم. کار دانشجویی، کاری است که شما در دوران دانشجویی می توانید انجام دهید و از طریق آن درآمد کسب کنید. کارهای دانشجویی اکثرا به صورت پاره وقت می باشند. کار پاره وقت به کاری می گویند که لازم  نیست تا ساعات خاصی را در محل کار حضور داشت. فقط لازم است تا تعداد ساعاتی که با مدیران در ابتدای کار طی کرده اید را در محل کار حاضر شوید. به این صورت شما می توانید علاوه بر تحصیل در ساعات خالی خود سرکار بروید و از زمان خود بیشترین استفاده را بکنید.

به طور مثال فرض کنید دانشجویی که برای کار پاره وقت استخدام می شود. در ابتدای کار در قرارداد نوشته می شود که موظف به حضور 70 ساعت در ماه است. پس این فرد نیازی ندارد که هر روز و از آغاز ساعات کاری تا انتهای آن در محل کار حاضر شود. فقط باید در 30 روز ماه 70 ساعت را حضور داشته باشد. البته حقوق دریافتی متناسب است با ساعت کاری که فرد در محل کار مشغول است.

7 پیشنهاد عالی برای کار دانشجویی

کارهایی که می شود در زمان دانشجویی انجام داد به دسته های مختلفی تقسیم می شوند که در ادامه به بررسی بعضی از آن ها می پردازیم.

پشتیبان درسی

یکی از موضوعاتی که امروزه خیلی در بین خانواده ها باب شده، کنکور کارشناسی است. این توجه بسیار به کنکور باعث شده است تا موسسات کنکوری نیروی جوان زیادی را برای موقعیت شغلی پشتیبان احتیاج داشته باشند. پشتیبان، یکی از پر طرفدار ترین انواع کار دانشجویی است که با توجه به حقوق، حجم کاری کمی دارد. اگر دارای روحیه متناسب با مشاوره تحصیلی هستید، پشتیبان درسی گزینه خوبی برای شماست. همچنین این کار را می توانید در کنار تحصیل دانشگاهی نیز انجام دهید.


بیشتر بخوانید : مهندسی شیمی ازدانشگاه تا بازار کار


کار دانشجویی در دانشگاه

در تمامی دانشگاه ها امکان این وجود دارد که شما در ابتدای ترم درخواست کار دانشجویی خود را در سیستم وارد کنید. سپس متناسب با سلیقه شخصی، محل مورد نظر خود را انتخاب کرده و درخواست را ثبت می کنید. پس از ثبت درخواست کار دانشجویی در سیستم دانشگاه، مسئولین درخواست شما را بررسی کرده و بین تعداد زیادی از دانشجویان، بر اساس الویت ها فرد مورد نظر را انتخاب می کنند. به همین دلیل بهتر است که در چند بخش درخواست کار دهید. این نکته را فراموش نکنید که کار دانشجویی دارای حقوق کمی است و فقط از جنبه ایجاد رزومه ممکن است به شما کمک کند.

تدریس

دانشجویان با توجه به درسی که در آن بهتر هستند، می توانند تدریس خصوصی انجام دهند. این تدریس می تواند برای دانش آموزان باشد یا برای دانشجویان دوره های پایین تر. تدریس خصوصی حقوق نسبتا خوبی دارد. علاوه بر آن بخاطر اینکه همیشه هستند افرادی که نیاز به این دوره ها دارند، پس بازارش همیشه داغ است. نکته خوب برای آن دسته از دانشجویانی است، که دروس دانشگاهی را تدریس می کنند. این موضوع می تواند کمک خوبی به آن ها برای بقیه دروس دانشگاهی داشته باشد.

کار در پارک علم و فناوری

اگر خودتان ایده ای ندارید و نمی توانید کسب و کاری را راه بیندازید، در پارک علم و فناوری همیشه شرکت هایی وجود دارند که در حال انجام پروژه های مختلف هستند و برای انجام این پروژه ها نیاز به نیروی کار ماهر دارند. پس اگر در رشته خود مهارت دارید و یا دارای تسلط بر روی نرم افزار های مرتبط با رشته خود هستید، این گزینه مناسبی برای شماست. همچنین شرکت هایی وجود دارند که حاضرند مدتی به شما آموزش دهند و به صورت کارآموزی این مدت را سپری کنید، سپس شما را استخدام می کنند. کار در این شرکت ها از لحاظ افزایش مهارت، علم و توانایی در رشته تحصیلیتان می تواند بسیار مفید باشد.


بیشتر بخوانید : معرفی رشته مهندسی کامپیوتر و بازار کار آن


فریلنسرینگ

اگر شما مهارتی دارید و بر روی آن مسلط هستید، با انجام کار تمام وقت و یا پاره وقت در منزل و یا هر جایی می توانید کسب درآمد کنید. این کار ها به صورت آنلاین و از راه دور انجام می شود. برای انجام این کار ها شما نیازی ندارید در جایی حاضر شوید و این یکی از مزیت های فریلنسر بودن است. حقوق این کار با توجه به تعداد پروژه هایی است که انجام می دهید ویا بستگی به میزان تسلط شما بر روی مهارت خاصتان دارد. برای این که بتوانید مشتری خود را پیدا کنید سایت هایی وجود دارند که با مراجعه به آن ها و ثبت توانایی های خود می توانید کار جدید دریافت کنید. این سایت ها از جمله پونیشا به شما کمک خواهند کرد. برای مراجعه به سایت پونیشا به این لینک مراجعه کنید.

تولید محتوا

این روز ها همه برای دیده شدن نیاز به ورود به دنیای اینترنت را دارند. بهترین گزینه برای دیده شدن در دنیای مجازی سایت است. اما با توجه مشغله کاری و یا نداشتن توانایی مدیریت سایت، کار خود را به بقیه افراد می سپارند و به آن ها حقوق می پردازند. اگر توانایی نویسندگی دارید و می توانید محتوا تولید کنید یا توانایی مدیریت سایت را دارید می توانید برای انجام این کارها به سایت های پونیشا و یا پارسکدرز مراجعه کنید ( لینک سایت پارسکدرز). این کار نیز فریلنسری محسوب می شود و لزوما شما نیازی به حضور در محل کار ندارید. اما این موضوع بستگی به نیاز کارفرما دارد. البته این نکته را فراموش نکنید که نویسندگی مهارت می خواهد، به خصوص برای آنکه مطلب شما در گوگل دیده شود.


بیشتر بخوانید : 8 دلیل برای تحصیل در رشته پزشکی را بشناسید !


ترجمه و تایپ

یکی از دیگر روش های مرسوم درآمد زایی در دوران دانشجویی ترجمه و تایپ متون است. اگر سرعت تایپ بالایی دارید، هستند سایت هایی که نیاز به نیرو تایپیست دارند. همچنین در سطح شهر ها هم کافی نت ها ممکن است به تایپیست احتیاج داشته باشند. اما این کار حقوق بالایی ندارد و بسیار زمان گیر است.

 ترجمه متن نیز راه درآمد زایی رایجی به خصوص در بین دانشجویان است. آن دسته از دانشجویان که سطح زبان بالایی دارند می توانند برای این کار اقدام کنند. برای پیدا کردن این مشاغل می توانید به سایت جاب اینجا مراجعه کنید. هر روز بر روی این سایت موقعیت های شغلی متفاوتی قرار می گیرد. برای ورود به سایت جاب اینجا می توانید روی لینک کلیک کنید.

ارسال شده توسط
نگار آنت

0 نظر

کامنت بگذارید