نظم چیست و تاثیر نظم در زندگی

در دهه‌های اخیر با رشد و توسعه بسیار سریع تکنولوژی و حوزه‌های وابسته به آن روبرو بوده‌ایم. این روند باعث سنگین شدن حجم اطلاعات در زندگی‌ها شد و مسئله رعایت نظم و منظم بودن، برای به دست گرفتن کنترل زندگی خودمان، تبدیل به مسئله‌ای بسیار مهم و حیاتی شد. در این روزگار نظم مانند قطعه پازلی گمشده است که برای رشد و توسعه فردی نیاز مبرمی به آن وجود دارد. بنابراین در این مقاله سعی داریم تا با ارائه راهکارهایی به شما در ایجاد و حفظ نظم در زندگی کمک کنیم.

نظم چیست؟

منظم بودن یعنی داشتن برنامه‌ای مداوم و پیوسته برای برای پاسخگویی به مسئولیت‌ها و برنامه‌ها؛ یعنی بتوانید با برنامه‌ای مشخص به اهداف خود جهت دهید و این برنامه را به صورت مستمر و دنباله‌دار اجرا کنید. خوشبختانه منظم بودن مهارتی اکتسابی است و مسائل ذاتی و ژنتیکی به تنهایی در آن تعیین کننده نیست (هرچند که اگر منظم بودن در شما نهادینه باشد مسیر کوتاه‌تری را پیش رو دارید)

نداشتن نظم باعث میشود تا در مسیر خود اهدافتان را فراموش کنید و بدون برنامه‌ای از پیش طراحی شده دست به انجام کارهای خود بزنید که در نهایت چیزی جز سردرگمی و آشفتگی برای شما به دنبال ندارد.

نظم در زندگی بزرگان

با نگاهی به زندگی افراد بزرگ و موفق در طول تاریخ متوجه میشویم یکی از ویژگی‌های مشترک میان تمامی آن‌ها رعایت نظم در برنامه ریزی و زندگی بوده است. در حقیقت این افراد چه به صورت غریزی  و چه با تلاش توانسته‌اند تا این عادت را به سبک زندگی خود اضافه کنند و همواره در تلاش بوده‌اند تا با رعایت نظم در تمامی بخش‌های زندگی خود، مسیر رسیدن به اهداف را روشن و مشخص کنند.

برای درک اهمیت رعایت نظم در زندگی به سخن بعضی از این بزرگان اشاره میکنیم:

برنامه ریزی دقیق و منظم، پیمودن نیمی از راه است. ناپلئون هیل

نظم، پُل بین اهداف و دستاوردها است. جیم ران

با انضباط فردی، تقریبا همه چیز امکان‌پذیر است. تئودور روزولت

بنابراین منظم بودن میتواند کمک شایانی به شما در رسیدن به اهدافی که در سر دارید، بکند.

نظم در اسلام

همانند بسیاری از آداب و اصول خوب زیستن که در ادیان مختلف الهی و به خصوص اسلام به آن‌ها اشاره شده است، نظم نیز دارای جایگاه ویژه‌ای است. پیامبران و امامان همواره بر رعایت نظم در زندگی تاکید داشته‌اند و آن را یکی از بهترین راه‌ها برای رسیدن به سعادت می دانستند تا اندازه‌ای که امام علی(ع) می فرمایند: شما را به ترس از خدا و داشتن نظم در کارها سفارش میکنم.

با نگاهی عمیق به دنیای اطراف و نظام هستی، متوجه نظم بسیار عجیبی در کنار هم قرار گرفتن اجزای عالم میشویم که ثابت میکند نظم از اصلی‌ترین ارکان موجود در عالم هستی است.

فواید نظم

فواید نظم

همیشه باید قبلا از انجام دادن کاری مزایا و معایب آن را به طور کامل بسنجیم و از آن جایی که منظم بودن در زندگی هیچ عواقبی را به دنبال ندارد بنابراین تعدادی از فواید آن را در این بخش بررسی میکنیم.

1- نتیجه بخشی کارها

زمانی که تمامی‌ کارها و وظایف بر اساس برنامه‌ای مشخص و از پیش طراحی شده جلو روند، نتیجه بخشی بسیار بیشتری خواهند داشت. متاسفانه امروزه با زیاد شدن مشغله‌های مختلف در زندگی، تمرکز لازم را برای انجام کارهای خود نداریم بنابراین لازم است تا با رعایت نظم ابتدا تمامی کارهایی که باید در طول روز انجام شوند را روی یک کاغذ کوچک بنویسیم و سپس به نوبت از بالای لیست شروع به انجام آن‌ها کنیم؛ این دقیقا همان نظم است و زمانی که شروع به اجرای در زندگی خود کنید متوجه میشوید که به چه میزان بازدهی شما را در طول روز افزایش می دهد و مدیریت کارها را برای شما آسان میکند.

2- نظم فکری

نظم به شما کمک میکند تا افکار خود را تنظیم و سازمان‌دهی کنید. حتما مواقعی برای شما پیش آمده است که به علت حجم بالای کارهای ناتمام، ذهن شما توانایی تفکر و استدلال خود برای لحظاتی از دست میدهد و در این زمان اگر کسی با شما صحبت کند چیزی از حرف‌های او متوجه نمیشوید و دلیل آن‌هم عدم تفکیک کارهای مختلف از یکدیگر و انجام دادن آن‌ها به صورت همزمان است. بنابراین برای اینکه به تمامی جنبه‌های زندگی خود توجه لازم و کافی را داشته باشید نیاز است تا منظم باشید. منظم بودن مانند این است که ذهن و افکار خود را فایل‌بندی کنید و مرتب کنید. کاملا واضح است که پیدا کردن یک کاغذ در اتاقی مرتب و با دسته‌بندی‌های مشخص بسیار ساده‌تر از پیدا کردن آن در اتاقی است که تمامی کاغذها به صورت نامرتب روی هم ریخته شده و هیچ دسته‌بندی برای آن وجود ندارد.

3- جلوگیری از بدقولی

همه‌ی ما افرادی را دیده‌ایم که همیشه در قرار‌ها دیر حاضر می شوند و هر کاری را با کمی تاخیر انجام میدهند یا شاید خودمان نیز یکی از این افراد بوده باشیم اما منظم بودن کمک میکند تا این عادت بد را کنار بگذاریم و بدون از قلم انداختن کاری و با آرامش خاطر در زمان مقرر شده، کارهایمان را انجام دهیم

4- ایجاد چهره‌ای مثبت از خودتان

دیگران به سرعت متوجه نظم شما خواهند شد. هنگامی که فردی منظم و پایبند به تعهدات تان باشید دیگران از شما به عنوان فردی شایسته و مطمئن یاد خواهند کرد و به مرور احترام بیشتری را نیز دریافت می کنید و به فردی الهام بخش تبدیل می شوید زیرا ویژگی‌های مثبت باعث جذب افراد شده و موجب میشود تا آن‌ها نیز برای اجرای این اصول در زندگی خود از شما الگوبرداری کنند.

5- آرامش و شادی بیشتر

از آن جایی که جاری شدن نظم در زندگی باعث میشود تا تمامی کارها به موقع و در زمان خود انجام شوند، فرصت بیشتری را برای رسیدن به جنبه‌های دیگر زندگی، وقت گذرانی با خانواده و انجام دیگر کارها داریم و در کنار هم قرار گرفتن آن‌ها باعث میشود تا حس آرامش لذت بخشی را حس کنیم که به شاد بودن ما در زندگی کمک بسیاری میکند.

6- یافتن راحت‌تر وسایل مورد نیاز

هنگامی که در خانه یا محل کار شما هر چیز جای مخصوص به خود را داشته باشد، پیدا کردن آن‌ بسیار آسان‌تر میشود و زمان کمتری برای یافتن آن نیاز خواهید داشت.

موارد ذکر شده تنها بخشی از فوایدی است که رعایت نظم برای شما به دنبال دارد و می تواند دلیل کافی برای اهمیت این موضوع در زندگی باشد؛ بنابراین اکنون زمان آن رسیده تا یاد بگیریم چگونه میتوانیم منظم باشیم.

نظم در دو بخش اصلی

در اینجا نظم را به دو بخش تقسیم می کنیم. در بخش اول مواردی را برای نظم در چیدمان وسایل یادآوری خواهیم کرد و در بخش دوم به چند توصیه برای منظم بودن در انجام کارها و پروژه‌ها خواهیم پرداخت.

بخش اول

1- فضای کارتان را مرتب کنید

احتمالا میز کاری شما چیزی است که در بیشتر تایم روز با آن سروکار دارید و برای اینکه بتوانید تمام تمرکز خود را بر روی کارهایتان معطوف کنید بهتر است تا همیشه آن را تمیز و مرتب نگه دارید.

2- هرچیزی را بعد از استفاده به جای مخصوص خود برگردانید

این یکی از مهم‌ترین اصول در اجرای نظم است و کمک میکند تا هیچ وقت دچار بهم‌ریختگی در خانه و یا محل کار نشوید و از طرف دیگر هنگامی که این کار را برای خود تبدیل به یک عادت کنید، وقتی که فورا به چیزی نیاز دارید جای آن را میدانید و میتوانید با صرف زمان اندکی آن را پیدا کنید.

3- هرچیزی را نخرید

در خیلی از مواقع ما چیزهایی را میخریم که نیازی به آن‌ها نداریم و صرفا به خاطر قیمت پایین، یا لوکس بودن آن و یا حتی بخاطر چشم و همچشمی به سراغ آن‌ها رفته‌ایم. گذر زمان باعث تلنبار شدن این وسایل روی هم میشود و چون استفاده‌ای از آن‌ها نداریم بعد از مدتی مجبور به دور ریختن آن‌ها میشویم. پس تنها وسایلی را تهیه کنیم که به آن‌ها نیاز داریم.

بخش دوم

1- هر روز صبح لیستی از کارهایی که باید انجام شوند، تهیه کنید.

این لیست به بازدهی بیشتر شما در طول روز کمک بسیار زیادی میکند. در بسیاری از مواقع ما در حین کار به یاد وظایف دیگرمان می‌افتیم و مدام نگران هستیم که آن‌ها را فراموش کنیم. با نوشتن یک todo list  این مشکل حل میشود و میتوانیم بر روی کاری که در حال انجام آن هستیم، تمرکز کنیم.

2- همه چیز را یادداشت کنید

ذهن انسان برای تفکر آفریده شده است و نه برای تلنبار کردن اطلاعات مختلف و غیر ضروری؛ بنابراین نیازی نیست که شما بارها در طول روز به خود یادآوری کنید که به جشن تولد یکی از دوستانتان بروید. تنها کافی است تا این موارد را یادداشت کنید و در پایان هر روز آن‌ها را بررسی کنید. فکر کردن به مسائل غیر ضروری از بازدهی شما در حین کار میکاهد و حتی گاهی بازهم آن‌ها را فراموش می کنید اما اگر تمامی موارد را یادداشت کنید میتوانید مطمئن باشید چیزی از خاطرتان نمیرود. پیشنهاد میشود که دفتری را برای این کار اختصاص دهید تا نوشته‌هایتان را به صورت مرتب در یکجا داشته باشید.

3- کارهایتان را به تعویق نیندازید

اگر بخواهید تبدیل به انسانی منظم شوید، باید عادت پشت گوش انداختن کارها را به طور کلی از زندگی خود حذف کنید. شما باید برای انجام هر کاری زمان مشخصی داشته باشید و آن را وقت دیگری موکول نکنید.

منظم بودن میتواند به شما در مسیر تبدیل شدن به انسانی خود ساخته کمک کند. تنها نیاز است تا آفت‌های رفتاری خود که باعث بی نظمی میشوند را پیدا کنید و برای رفع آن‌ها تلاش کنید. بعد از مدتی متوجه خواهید شد که پیش‌بردن برنامه‌ها و اهداف به صورت مستمر و دنباله دار، چه تاثیرات شگرفی بر روی زندگی شخصی، اجتماعی و کاری شما خواهد داشت.

ارسال شده توسط
نگار آنت

2 نظر

  1. مهرسا علیزاده مقدم
    مهرسا علیزاده مقدم1400-02-29 09:59:36

    از مطلب های بسیار زیبای شما متشکرم و از شما می خواهم که در باره ی شهید و نظم او هم در سایت مطلب بگذارید سپاسگزارم

    پریسا

    سلام.ببخشیدمیشه بفرماییدمطالب ازکجانوشتید.تشکر

کامنت بگذارید