ویزای تحصیلی کانادا چیست ؟

اگر قصد ادامه تحصیل در کشور کانادا را دارید باید حتما ویزای تحصیلی کانادا را داشته باشید.Study permit  یا اجازه تحصیل را باید در این کشور داشته باشید تا ویزا برای شما صادر شود. اگر شما قصد گذرندان دوره های 6 ماهه و یا کمتر را در کشور کانادا دارید نیازی به داشتن ویزا نیست. اما بهتر است این ویزا را دریافت کنید زیرا اگر قصد ادامه تحصیل بیشتر از 6 ماه دوره تان و یا قصد ادامه زندگی در این کشور را داشته باشید باید ابتدا خاک کانادا را ترک کنید. اما اگر ویزای کانادا را داشته باشید می توانید در داخل این کشور برای تمدید آن اقدام کنید.

انواع ویزای تحصیلی کانادا

در این کشور دو نوع ویزا وجود دارد که هر کدام دارای شرایط خاصی است. در ادامه به شرایط این دو ویزا خواهیم پرداخت.

ویزای دانش آموزی کانادا

این ویزا برای افرادی است که سن زیر 18 سال دارند و قصد تحصیل در مدرسه های کاندا را دارند. کودکانی که قصد شرکت در این دوره ها را دارند بدون داشتن همراه حق تحصیل در کانادا را ندارند. همراه دانش آموزان می تواند پدر، مادر و یا سرپرست قانونی کودک باشد. پدر یا مادر و یا سرپرست قانونی باید این موضوع را اثبات کنند که می توانند از پس هزینه های اقامت خود و دانش آموز و همچنین هزینه های تحصیل دانش آموز بربیایند. تمامی مدارس کانادا کعتبر هستند و مورد تائید اند.

ویزای دانشجویی کانادا

در این کشور دوره های کارشناسی اصولا 3 تا 4 هستند. طول دوره برای مقاطع بالاتر بستگی به مدرک تحصیلی دارد که این دوره زمانی نیز 1 ساله تا 3 ساله است. برای اینکه بتوانید ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید باید نامه پذیرش دانشگاه های معتبر کانادا را داشته باشید.

شرایط ویزای تحصیلی

ویزای کاندا به افراد غیر کانادایی داده می شود  که شرایط تحصیل در کنادا را دارند. ویزای تحصیلی کانادا معمولا تا 90 روز پس از تموم شدن دوره شما اعتبار دارد. زمان پایان دوره شما همان زمانی است که مدرک پایان دوره را از موسسه تحصیلی خود دریافت می کنید. برای اینکه بتوانید این ویزا را دریافت کنید باید پذیرش از دانشگاه های معتبر کانادا داشته باشید. در نامه پذیرش باید تمامی اطلاعات شهریه پرداختی، تاریخ پایان و شروع دوره موجود باشد. یکی دیگر از شرایط تحصیل در کانادا تمکن مالی است.

تمکن مالی

برای آنکه در هر مقطع تحصیلی در کانادا برای پذیرش در آن اقدام کنید باید بتوانید اثبات کنید که از پس هزینه های زندگی و تحصیل خود بر می آیید. هزینه های زندگی در کانادا هر سال 10000 دلار و ماهی 883 دلار تخمین می شود. هزینه همراه دانشجویان و یا دانش آموزان ماهانه 333 دلار است.

  • دانشجو یا دانش آموز : شهریه به علاوه هزینه یک سال زندگی (10000 دلار )
  • یک همراه : هزینه یک سال زندگی ( 4000 دلار )
  • همراه بیشتر از یک نفر : هزینه یک سال زندگی ( 3000 دلار) برای هر فرزند

هزینه ویزای تحصیلی کانادا

تمامی هزینه های گفته شده را بدون هزینه های جانبی و احتمالی که ممکن است پیش بیاید در نظر بگیرید.

هزینه درخواست ویزا

این هزینه برای متقاضیان ویزای کانادا 150 دلار است. برای آنکه ویزای خود را تمدید کنید هزینه درخواست 300 دلار است که 150 دلار آن برای صدور مجدد ویزا و 200 دلار آن برای حفظ وضعیت تحصیلی است.

هزینه ارائه مشخصات

این هزینه برای متقاضیان ویزای کانادا نفری 85 دلار است. با توجه به اینکه دفتر بیومتریک در ایران مشغول به فعالیت نیست باید به کشور هایی که این دفتر در آن ها وجود دارند سفر کنید پس هزینه رفت و آمد به کشوری دیگر برای ارائه مشخصات را نیز در نظر بگیرید.

هزینه درخواست پذیرش

این هزینه وابسته به دانشگاه و موسسه ای است که میخواهید در آن مشغول به تحصیل شوید. موضوع مهم دیگر این است که با توجه به ملیت نیز این هزینه متفاوت است.

هزینه بیمه

داشتن بیمه در کانادا اجباری است. شما باید خود را در طول تحصیل در کانادا بیمه سلامت بکنید که هزینه آن حدودا 600 دلار کانادا در سال است.

امکان کار با ویزای تحصیلی

دانشجویانی که دارای ویزای تحصیلی هستند و تحصیلات تمام وقت دارند، می توانند به صورت پاره وقت در دانشگاه یا موسسه ای که در آن مشغول به تحصیل هستند کار کنند. همچنین می توانید در حیطه پروژه ای که دارید به عنوان دستیار یا کار آموز به کار مشغول شوید. برای آنکه بعد از تحصیل مشغول به کار شوید مجددا باید برای آن ویزا دریافت کنید.

ارسال شده توسط
نگار آنت

0 نظر

کامنت بگذارید