کشورهایی برای تحصیل به زبان انگلیسی با هزینه کم

یادگیری زبان انگلیسی نسبت به سایر زبان خارجی بسیار آسان تر و همگانی تر است. از طرفی این زبان بین المللی است و بسیاری از علوم و مقالات علمی به زبان انگلیسی می باشند. به همین دلیل یادگیری این زبان برای همه افراد بسیار ضروری است. اگر قصد تحصیل در خارج را دارید باید به یاد داشته باشید که یادگیری یک زبان خارجی به خصوص انگلیسی می تواند به شما کمک کند تا راحت تر بتوانید بورسیه تحصیلی کسب کنید. در بعضی از کشور های بزرگ دنیا شهر ها یا دانشگاه هایی وجود دارد که تحصیل در آن ها به زبان انگلیسی هزینه کمی دارد و شما می توانید راحت تر برای اپلای اقدام کنید.

7 کشور برای تحصیل ارزان

کشور هایی که در ادامه معرفی خواهیم کرد 10 کشوری هستند که در ازای تحصیل ارزان می توان به  زبان انگلیسی در آن تحصیل کرد. باید توجه داشته باشید که هزینه های تحصیل جدای از بقیه مخارج مانند هزینه درخواست ویزا، هزینه بیمه، محل زندگی، و .. است.

کشور ایسلند

کشور ایسلند کشور یخی است و هموای بسیار سردی دارد. زبان اصلی اکثر دانشگاه های این کشور، زبان ایسلندی می باشد. اما دانشگاه هایی هستند که دوره های ارزان قیمت با زبان انگلیسی برقرار می کنند. اکثر این دانشگاه ها در مقطع لیسانس چنین دوره هایی را دارند. چهار دانشگاه ایسلند که دولتی هستند، هزینه ای برای شهریه دریافت نمی کنند. یعنی تنها لازم است تا هزینه سالانه ثبت نام این دانشگاه ها را پرداخت کرد.

نکته ای که در مورد این کشور که باید به آن توجه کرد این است که قیمت زندگی در این کشور بسیار زیاد است و مخارج سالیانه هر نفر حدود 13200 دلار می شود. یکی دیگر از نکات منفی این کشور این است که دانشگاه های این کشور جزو رتبه بندی دانشگاه های جهانی سازمان QS نیستند یا در رتبه های بالایی قرار دارند.

کشور مالزی

کشور مالزی کشوری گرمتر است که می توانید در آن به زبان انگلیسی تحصیل کنید. در این کشور اکثر دوره ها به زبان انگلیسی است. در هر مقطعی باشید این کشور دوره های ارزان قیمت انگلیسی زبان را برای شما دارد. این کشور ترکیبی از دانشگاه و هزینه زندگی کم است. پایتخت این کشور شهر کوالالامپور در سال های 2016 و2017 در رتبه بندی QS جزو بهترین شهر دانشجویی قرار گرفته است. هزینه ای که دانشجویان در کوالالامپور پرداخت می کنند، کمتر از 3000 دلار است و هزینه زندگی نیز حدود 5000 دلار است.

کشور عربستان سعودی

دانشگاه های این کشور در صدر لیست رتبه بندی QS قرار می گیرند. این دانشگاه ها هم از لحاظ کیفیت هم هزینه بسیار عالی هستند. بعضی از دانشگاه ها نیز هستند که اکثر برنامه های خود را رایگان ارائه می دهند.

کشور آلمان

یکی از محبوب ترین کشور ها برای تحصیل کشور آۀمان است. در این کشور برای دانشگاه های دولتی به جز ایالت Baden-Württemberg  تحصیل رایگان است. توجه داشته باشید دانشجویانی که از خارج اتحادیه اروپا هستند باید هزینه ای را بپردازند که ناچیز است. برخی از دوره های ارشد نیز دارای هزینه هستند اما این هزینه نیز کم است و درحدود 300 دلار است. اگر قصد کار در این کشور را دارید بهتر است زبان آلمانی را نیز یاد بگیرید زیرا در کمک به شما برای پیدا کردن کار کمک بسیاری می کند.

کشور تایوان

کشور تایوان نیز مقصدی محبوب برای تحصیل به زبان انگلیسی است. هزینه دانشگاه های این کشور نرخ متفاوتی دارد و قیمت شاخصی ندارند. اگر علاقه به تحصیل در کشور های خارجی را دارید کشور تایوان مقصد خوبی برای شماست.

کشور فرانسه

در کشور فرانسه حدود 1200 دوره انگلیسی زبان وجود دارد که نیازی به مسلط بودن به زبان فرانسه نیست. این دوره ها بیشتر در مقطع ارشد هستند و هزینه های نسبتا پایینی نیز دارند. اما نکته قابل توجه این است که دانشگاه های فرانسه به افزایش هزینه های امور اداری علاقه دارند. اما بعد این افزایش نیز این قیمت باز هم کمتر از هزینه های سایر مقاصد تحصیلی است.

کشور هندوستان

کشور هند، کشوری با فرهنگ های مختلف و بسیار جالب است که زبان رسمی آن ها هندی و انگلیسی است. مبلغ شهریه در این کشور متغییر است. اما این شهریه بسیار کمتر از تحصیل در سایر مکان هاست. برای تحصیل در هند کافی است تا حداقل مبلغ 3200 دلار داشته باشید. هزینه زندگی نیز در این کشور کم است و شما با داشتن 5000 دلار در سال زندگی راحتی داشته باشید. نکته قابل توجه در هند این است که شما در حین تحصیل نمی توانید کار کنید و پول بیشتری به دست آورید.

کشور های دیگری نیز وجود دارد که فقط دانشجویان اتحادیه اروپا می توانند در آن ها تحصیل رایگان داشته باشند. کشور هایی شامل اسکاتلند، دانمارک، فنلاند و سوئد از جمله این کشور ها هستند. اما متاسفانه دانشجویان دانشگاه های خارج از اتحادیه اروپا باید نمی توانند تحصیل رایگان در این کشور ها داشته باشند و هزینه زندگی در این کشور ها بسیار بالاست.

ارسال شده توسط
نگار آنت

0 نظر

کامنت بگذارید