مدیریت انگیزه را بهتر بشناسیم !

میزان علاقه ی ما به انجام کارها به نحو عجیبی با انگیزه ی ما برای انجام آن کار گره خورده است. بار ها و بارها پیش آمده است علت بی میلی خود نسبت به انجام کاری را " بی انگیزگی" عنوان کرده ایم. یا در مثالی فوتبالی حتما شنیده اید تیمی پس از تثبیت عنوان قهرمانی خود، انگیزه لازم را برای برد در بازی های بعدی ندارد. اما بهتر است قبل از هر چیزی به بررسی تعریف انگیزه بپردازیم و لازم است تا مرز های انگیزه و هدف را با هم مشخص کنیم. ابتدا بهتر است کمی به این سولات فکرکنیم.

  • آیا انگیزه همان شوق است ؟
  • ایا انگیزه شکلی از هدفمند بودن است ؟
  • انگیزه از جنس احساس است یا منطق ؟

مدیریت انگیزه چیست ؟

اگر دقت کنید می بینید انگیزه، برانگیختن و انگیختن از یک خانواده هستند و همچنین در زبان انگلیسی هم کلمات motivation ، move و motive از یک خانواده می باشند. انگیزه بر سه مولفه ی اصلی استوار است :

  1. جهت
  2. پافشاری
  3. شدت 

به عبارتی دیگر انگیزه عامل اصلی هدفمند بودن و جهتمند بودن رفتار های شخص است که خود را در قالب پافشاری نشان می دهد. و عامل اصلی انرژی در انجام کارهاست.

بهتر است نگاهی هم به کلمات انگیزه، انگیزش و انگیزاننده داشته باشیم. همانطور که دیدید انگیزه را به عنوان یک انرژی هدفمند تعریف کردیم. انگیزاننده عاملی است که باعث ایجاد انگیزه در ما می شود. به عنوان مثال شوق گرفتن جایزه بعد از قبولی در امتحانات می تواند انگیزاننده ای باشد که انگیزه ی ما را برای در خواندن افزای دهد. انگیزش یک فرآیند است. فرآیندی که انگیزه را در فرد یا افرادی ایجاد کرده و افزایش یا کاهش می دهد.

انگیزه های مختلف بر اساس هرم مازلو

هرم مازلو

تصویر بالا هرم مازلو است که نیاز های مختلف انسان را نشان می دهد. بر اساس نظریه ی مازلو درون اسنان 5 دسته نیاز وحود دارد که و هر شخص برای برطرف کردن نیاز های خود از پایین هرم به بالا می کوشد. هر قسمتی که در این هرم برآورده شد، انسان به دنبال براورده کردن نیاز های بالاتر می رود.

انگیزه ها عمدتا در دودسته ی بیرونی و درونی قرار می گیرند.

انگیزه ی بیرونی

این انگیزه از مشوق های بیرونی یا عوامل محیطی ناشی می شود . مشوق ها و یا پیامد های محیطی عوامل مختلفی چون پول، جایگاه و ... هستند. همچنین پیامد های حاصل از انجام کارها که میتواند پیامد های تقویت کننده و یا تنبیه کننده باشد نیز از جمله انگیزه های بیرونی به حساب می آید.

انگیزه های درونی

انگیزه ی درونی عاملی دورنی است که ریشه ی روانی دارد و در خود فرد برانگیخته می شود. عوامل مختلفی از جمله احساس رضایت، میل به رشد و ... می تواند باعث ایجاد انگیزه های درونی باشد .

برای آغاز مدیریت انگیزه از کجا شروع کنیم ؟

با نگاهی به تعاریف انگیزه های درونی و بیرونی در می یابیم که انگیزه های درونی غالبا پایدار تر و موثر تر هستند. برای رسیدن به هدفی مشخص نیاز است تا بتوانیم انگیزه های درونی خود را برانگیخته کنیم. در اینجا نباید از تاثیر انگیزاننده های مختلف غافل شد. همه ی ما به یاد داریم زمانی که دانش آموز دوران دبستان به خصوص کلاس اول بودیم برای اینکه میانه ی ما با درس خواندن و نوشتن خوب شود از انگیزاننده های مختلفی استفاده می کردند که یکی از معروف ترینشان لوازم التحریر های فانتزی بود. تعیین جایزه برای انتهای سال تحصیلی هم بی تاثیر نبود. همه ی این ها انگیز های بیرونی بودند تا موتور درس خواندنمان روشن شود و بعد از گذشت چند سال دیگر نیازی به هدیه های زیبا و فانتزی نبود . اینجا دقیقا زمانی بود که انگیزه های درونی ما سر بر می آوردند. نیاز به درس خواندن، جایگاه اجتماعی بهتر، ارضای روح خود، موقعیت های شغلی بهتر و ... همه انگیزه های درونی بودند که افراد را تا رسیدن به هدف همراهی می کردند.

برای اینکه بتوانیم بر انگیزه ها مدیریتی صحیح داشته باشیم راه راه زیر را پیشنهاد می کنم .

هدف تعیین کنید

برخی بدون تعیین هدف از انجام کاری مشخص این مساله را عنوان می کنند که انگیزه لازم را برای انجام آن ندارند. در صورتی که با نا مشخص بودن مرز های انگیزه و هدف دچار اغتشاش ذهنی می شوند. هدف باید کاملا قابل اندازه گیری و قابل دستیابی باشد. اگر هدف بلند مدت 3 ساله دارید آن را به اهداف کوتاه مدت 1 ساله  و یا 6 ماهه تقسیم کنید. اندیشیدن به رسیدن به اعداف می تواند بزرگترین انگیزه برای شما باشد.

انگیزه ی بیرونی ایجاد کنید

همانطور که بالاتر اشاره کردم انگیزه های بیرونی برای شروع بسیار می تواند مفید باشد. هیچوقت نیاز نیست تا حتما کسی مانند پدر و مادر وجود داشته باشد تا با صحبت ها یا محبت هایشان انگیزه های بیرونی را ایجاد کنند. خودتان می توانید این انگیزه های بیرونی را ایجاد کنید. این کار لزوما هزینه بر نخواهد بود یا در صورت هزینه بر بودن هزینه های آن زیاد نخواهد بود. اگر قصد شروع پایان نامه خود را دارید یک خودکار مخصوص برای خود بخرید و نگارش و تحقیقات آن را با خودکاری که خریدید انجام دهید. به مرور این انگیزه های بیرونی جای خود را به انگیزه های درونی خواهد داد اما مداومت را نباید فراموش کنید.

مطالعه کنید

مطالعه لزوما به کتابخانه رفتن و کتاب خواندن در مورد یک موضوع نیست. این مطالعه می تواند تفکر، پرسش و مصاحبت با اهالی فن، قرارگرفتن در فضای مورد نظر و ... باشد. هرچقدر اطلاعات شما در مورد نقطه ی هدفتان بیشتر باشد احتمال برانگیخته شدن انگیزه های درونی شما بیشتر خواهد بود.

نا امید نشوید

مایوس شدن از رسیدن به هدف می تواند تمامی انگیزه ها را در ما ازبین ببرد. اما به یاد داشته باشید افراد بزرگ هیچگاه از رسیدن به اهدافشان نا امید نشده اند اگر دید مسیر به تمام اتافاقات سر راهتان تا زمان رسیدن به هدف داشته باشید هیچگاه شکست ها و یا نا ملایمات رو روی شما اثر گذار نخواهد بود. ( این جمله خود نوعی از انگیزه های درونی و در مورد راهکار شماره ی 3 می باشد. )

 

ارسال شده توسط
حمیدرضا عابدینی
من حمیدرضا عابدینی هستم. مدیر وبسایت کلاسور. همراه با دوستانم سعی کردیم محیطی رو آماده کنیم تا دانشجوها و افرادی که در حال تحصیل هستند تجربه ی بهتری در آموزش داشته باشند.نظراتتون رو برام در قسمت "تماس با ما" بنویسید.

0 نظر

کامنت بگذارید